Atgal

Visos paslaugos

Paruošimas dažymui

 

Automobilio dažymo paslaugų gali prireikti įvykus nedidelei avarijai bei atsiradus nedideliam defektui automobilio kėbule arba prasidėjus kėbulo korozijai. Po sunkių eismo įvykių gali tekti pakeisti ne tik atskiras automobilio dalis bei jas dažyti, tačiau gali tekti perdažyti ir visa automobilį. O galbūt Jūs tiesiog norite pagerinti automobilio išvaizdą prieš jį parduodami? Visais atvejais bet kuris automobilių remonto meistas Jums pasakys, kad dažymo kokybė priklausys nuo to, kaip automobilio kėbulas ar jo dalis bus paruošti dažymui. Plovimas, senų dažų arba rūdžių pašalinimas, išlyginimas (jei dalis deformavosi), antikorozinis apdorojimas, glaistymas, gruntavimas, poliravimas - šie darbai turi būti atlikti itin kruopščiai. Klaidos, padarytos automobilio ar jo dalies paviršių paruošiant dažymui, gali išlysti labai greitai.

 

Dažniausiai yra perdažomos automobilių durelės, variklio dangčiai, sparnai. Šios dalys dažniausiai pažeidžiamos patekus net ir į nedidelę avariją, pavyzdžiui, statant automobilį stovėjimo aikštelėje bei nubraukus sparnu į kitą automobilį arba išsukant iš šalutinio kelio į pagrindinį.

 

Pirmiausia paruošiant automobilio dureles, sparną, kapotą ar kitą dalį dažymui, pažeistas dalis būtina nuplauti. Tik esant visiškai švariai ir sausai pažeistai vietai galima tinkamai įvertinti pažeidimo lygį bei numatyti dažymo mąstą (plotą). Tuomet automobilio kėbulo dalis yra išlyginama, jei yra įvykusį jos deformacija. Žinotina, kad geras meistas ir dažytojas visas deformuotas detales stengsis ištiesinti, o prastas – per daug nesistengdamas nelygumus ir įlenktas vietas tiesiog užteps glaistu. Ištiesinus kėbulą arba vietas, kurios bus dažomos, pašalinamos rūdys ar nuskilinėję dažų likučiai. Rūdžių pažeistos vietos apdorojamos antikorozinėmis priemonėmis ir tik tada tepamas glaistas, kurio reikia nepamiršti sumaišyti su kietikliu, kitaip jis nesustings. Tuomet išdžiūvęs glaistas šlifuojamas, gruntuojama. Dažant be grunto, nudažius matytųsi visi nenuglaistyto paviršiaus nelygumai. Be to, gruntas leidžia tvirčiau prikibti ir laikytis dažams. Kai gruntas išdžiūsta, tik tuomet purškiami du arba trys ploni dažų sluoksniai ir automobilis paliekamas išdžiūti. Paruošiant automobilį dažymui, nedažomos vietos (netvarkomos detalės) sandariai uždengiamos specialia plėvele.

 

Aplinkos veiksniai, tokie kaip drėgmė, temperatūra, sausumas, paruošiant automobilį dažymui yra ne mažiau svarbūs bei turi įtakos galutiniam rezultatui. Patalpos, kuriose dažomas automobilis, turi būti šildomos, sausos, be dulkių, jose užtikrinama tinkama ventiliacija. Neverta pamiršti, kad galutinis rezultatus nemažai priklausys ir nuo dažytojo meistriškumo ir patirties, todėl tam, kad netampumėte bandomuoju triušiu, susigundę gera kaina, dažymui bei paruošimo dažymui darbams Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kituose miestuose reikėtų rinktis tuos automobilių servisus, kurie turi ilgametę patirtį dažydami automobilius arba specializuojasi šioje srityje.

 

Nekokybiškai atliktus paruošimo dažymui darbus atskirti nesunku – po kurios laiko perdažytoje vietoje pasirodo dažų pūslių, o tai reiškia, kad

buvo blogai nuvalytas ir paruoštas paviršius dažymui arba pradėta dažyti neišdžiūvus glaistui bei gruntui, nebuvo pašalintos rūdys.

 

Automobilių dažymas

 

Automobilio kėbulo dažų įbrėžimai ne tik atrodo neestetiškai, bet ir turi įtaką ir Jūsų automobilio vertei. Dažai atlieka dvigubą funkciją - jie ne tik prisideda prie bendros automobilio išvaizdos ir įvaizdžio, bet ir apsaugo automobilio kėbulą bei skardas nuo korozijos. Automobilio dažymo paslaugų beveik visais atvejais prireikia patekus į eismo įvykį arba kuomet automobilio kėbulą pažeidžia korozija. Net ir dėl nedidelio dažų sluoksnio pažeidimo laikui bėgant gali atsirasti rūdžių, kurios gali pažeisti automobilio dalį negrįžtmai. Todėl nedidelius dažų pažeidimus taip pat svarbu pašalinti kuo greičiau. Žinoma, mažesnius įbrėžimus, kai pažeistas tik viršutinis dažų sluoksnis, galima sutvarkyti tiesiog nupoliruojant.

 

Automobilių dažymas turi būti atliekamas itin profesionaliai, todėl neverta šio darbo patikėti mėgėjams, nors ir gali kilti noras susigundyti atsitiktiniu „geru pasiūlymu“ socialiniuose tinkluose. Profesionalus automobilių dažytojas turi turėti tinkamus dažymui įrankius, įrangą ir atlikti darbus tik naudodamas aukštos kokybės dažus. Kokybiškas automobilio dažymas užtikrina Jūsų automobilio prekinę išvaizdą ženkliai ilgesniam laikui.

 

Visgi reikėtų susitaikyti, kad pririeikus automobilio ar jo detalės dažymo darbų, automobilį autoservise gali tekti palikti mažiausiai savaitę siekiant, kad darbai būtų atlikti išties kokybiškai - kruopštus ir atidus paviršiaus paruošimas dažymui užima laiko. Dažymo darbų kaina priklauso nuo daugelio dalykų – paruošimo darbų, dažytinų dalių tipo ir skaičiaus, pasirinktų dažų, todėl atiduodami dažyti automobilį turėkite omenyje, kad tai nėra vien tik paprastas dažų užpurškimas. Profesionaliai automobiliai paprastai dažomi specialiose dažymo ir džiovinimo kamerose arba specialiai tam įrengtose patalpose.

 

Automobilių kėbulų ir jų dalių dažymui naudojami trijų tipų dažai – metalikas, akrilas arba perlamutras. Visų jų kaina panaši, todėl tinkamiausius pasirinkti reikėtų pagal kitas jų savybes. Besiruošaintiems dažyti automobilį ir besirenkantiems dažus žinotina, kad akrilu dažyto automobilio kėbulo ar dalies nereikės lakuoti, o nudažytas metaliku ar perlamutru automobilis labiau blizgės. Lakavimui naudojami dviejų tipų lakai - kieti ir minkšti. Gerokai dažniau serviso meistrai renkasi kietą laką, kadangi jis pasižymi geresnėmis savybės ir yra geresnės kokybės.

 

Taigi žinotina, kad automobilio dažymo kokybę, veiksmingą paviršiaus apsauga ir gerą galutinį rezultatą lemia tikrų automobilio dažymo specialistų darbas, geros dažymo sąlygos ir naudojamos kokybiškos medžiagos. Paminėtina, kad rimti automobilių servisai savo dažymo darbams visada suteikia garantiją. Kokybiškai nudažyta Jūsų transporto priemonė yra optimaliai apsaugoma nuo oro sąlygų, tokių kaip saulės spindulių, karščio, lietaus ir sniego, poveikio, ji yra atsparesnė korozijai, rūdims ir senėjimui. Kokybiškas dažų sluoksnis taip pat apsaugo automobilio kėbulą nuo žvyro, druskos ir smėlio poveikio.