Atgal

Visos paslaugos

Kėbulo remontas

 

Automobilio kėbulą galima palyginti su pastato pamatu - tai yra viso automobilio pagrindas, o kartu – ir vizitinė automobilio kortelė. Todėl kėbulo remonto darbų negali patikėtis mėgėjams arba atlikti patiems.

 

Kėbulo pažeidimai erzina daugelį – jau vien dėl to, kad paprastai jie yra matomi plika akimi. Automobilių kėbulų dažytas lakštinis plienas atrodo patraukliai, tačiau jį taip pat lengva ir įlenkti net ir įvykus menkiausiam susidūrimui. Kėbulų pažeidimai gali būti labai įvairūs – jį gali pažeisti kruša arba nuo kelkraščio ar žvyruoto kelio atšokę skalbos ar žvyro akmenukai, didesni pažeidimai atsiranda avarijų atvejais, kuomet gali būti pažeidžiamos ir pakabos dalys, apšvietimo elementai. Nubraukti dažus ar laką taip pat turbūt yra tekę daugeliui transporto priemonių savininkų, todėl ir poreikis kėbulo remonto paslaugoms yra pakankamai didelis. Kėbulo išvaizda turi įtakos transporto priemonės saugumui ir galiausiai – transporto priemonės vertei.

 

Automobilio kėbulo remontas gali apimti tokius darbus kaip automobilio kėbulo dalių keitimo bei kėbulo dalių suvirinimo darbai, automobilio bei atskirų jo dalių paruošimas dažymui ir dažymas, pažeistos kėbulo geometrijos, patikros ir atstatymo darbai, pažeistų automobilio kėbulo vietų padengimo antikorozine priemone darbai, stoglangio remontas, kėbulo poliravimo darbai ir

t. t.

 

Jei kėbulo lako sluoksnio pažeidimas dar gali ir palaukti, tačiau susidūrimo metu pažeistą dažų sluoksnį būtina atstatyti kuo greičiau, priešingu atveju gali greitai atsirasti rūdžių. Pasirodžius joms, dar labiau nukenčia automobilio išvaizda ir krenta jo vertė, todėl ilgai atidėlioti kėbulo remonto nepatartina.

 

Kalbant apie kėbulų remonto laiką, žinotina, kad jeigu nereikia keisti jokių kėbulo dalių, automobilių servisas dažnai gali kėbulo remonto darbus pradėti gana greitai. Nedidelį automobilio kėbulo apgadinimą dažnai galima pašalinti ir per dieną. Kitokia situacija susidaro, kai reikia įsigyti atsarginių kėbulo dalių, o ypač – jei transporto priemonė yra retesnė rinkoje arba tai yra specializuota transporto priemonė. Dažnai jų atsarginės detalės gaunamos tiesiogiai iš gamintojo, jei nėra kitų šaltinių, o tai reiškia, kad ir kėbulo remonto laikas gerokai pailgėja.

 

Prieš pradedant kėbulo remonto darbus, yra būtina nustatyti kėbulo pažeidimų mastą, t.y. atlikti pažeistos kėbulo vietos diagnostiką. Ji leidžia planuoti darbą ir iš anksto apskaičiuoti remonto išlaidas. Visada patariama iš autoserviso primiausiai gauti remonto darbų sąmatą, kur būtų nurodytos detalių, medžiagų ir darbų kainos. Taip išvengsite bereikalingų diskusijų vėliau. Taip pat žinotina, kad geras kėbulo remonto meistras stengsis, kad, siekiant kokybiško rezultato, būtų tvarkoma kaip įmanoma mažesnė kėbulo zona.