Atgal

Visos paslaugos

Pilna dyzelinio variklio maitinimo sistemos diagnostika/remontas

Sklandžiai ir gerai veikianti dyzelinio variklio maitinimo sistema itin svarbi sklandžiam variklio darbui, kadangi ji tiekia į variklį energiją, o dyzelinio variklio atveju – būtent dyzelinį kurą. Esant sistemos trikdžiams ir siekiant pašalinti sistemos gedimus, pirmiausia rekomenduojama atlikti variklio maitinimo sistemos diagnostiką ir tik tada gali pradėti atlikti dyzelinio variklio maitinimo sistemos remonto darbus.

Pagrindiniai dyzelinio variklio maitinimo sistemos elementai yra kuro bakas, kuro siurblys, grubaus valymo filtras, kuro padavimo vamzdynas, aukšto slėgio siurblys, smulkaus valymo filtras, purkštukai ir elektroninė kuro padavimo valdymo sistema.

Viena pagrindinių dyzelinio variklio maitinimo sistemų gedimų priežasčių yra sistemoje susikaupę nešvarumai. Dyzelinis kuras turi būti švarus, be priemaišų, kurios užkiša kuro sistemą, kuro siurblį ar purkštukus. Neretai sistemą remontuoti prireikia ir dėl joje patekusio vandens arba oro. Net ir labai maži vandens kiekiai maitinimo sistemoje gali stipriai pakenkti varikliui ir sukelti daug bėdų. Nors kuro filtrai šią problemą išsprendžia, tačiau žinotina, kad vandeniui atsidūrus filtre jis kemšasi ir taip stabdo jo tolesnį patekimą į sistemą, o kartu trukdo patekti į variklį dyzeliniam kurui. Tuo metu oras,

patekęs į dyzelinių variklių kuro sistemas, yra viena iš dažniausių dyzelinio variklio neužsivedimo priežasčių. Oras į sistemą paprastai patenka per nesandarius sistemos vamzdelių sujungimus arba per purkštuką. Oras į dyzelinio variklio maitinimo sistemą gali patekti ir trūkstant degalų, todėl patartina nevažinėti apytuščiu kuro baku. Tiek vanduo, tiek oras trukdo nuolatiniam degalų srautui iš bako į cilindrus.

Pagrindinis patarimas, siekiant išvengti dyzelinio variklio maitinimo sistemos bėdų – pirkti tik kokybišką dyzelinį kurą, periodiškai keisti kuro filtrus bei atlikti pilną dyzelinio variklio maitinimo sistemos diagnostiką, kurios metu dyzelinio automobilio kuro sistema kruopščiai patikrinama ir, esant defektams arba gedimams, jie pašalinami.

Atlikus diagnostiką, dažniausi dyzelinio variklio maitinimo sistemos remonto darbai yra kuro bako išvalymas, kuro padavimo vamzdelių keitimas, kuro filtro valymas ir pakeitimas, purkštukų remontas.

Dyzelinių variklių maitinimo sistemos remontas reikalauja daug įgūdžių, žinių ir patirties, todėl rekomenduojama rinktis servisą, kuris specializuojasi dyzelinių variklių ir dyzelinių variklių maitinimo sistemų diagnostikos bei remonto srityse. Tokių servisų paslaugos paprastai yra kiek brangesnės, tačiau automechanikai profesionalai ir kokybiškas darbas neleis Jums nusivilti rezultatu, o ir Jūs būsite garantuoti, kad artimiausiu metu nereikės dėl tos pačios problemos vėl skubėti į servisą.