Atgal

Visos paslaugos

Duslintuvų remontas

 

Turbūt daug kam teko matyti ir girdėti garsiai plerpiantį gatve važiuojantį automobilį, į kurį visi atsisuka? Tai – signalas, kad automobilis turi problemų su išmetimo sistema (duslintuvu). Skleidžiamas triukšmas nėra vienintelė sugedusių duslintuvų problema. Nesandarūs, surūdiję duslintuvai stipriau teršia aplinką, išmetamosios dujos gali patekti į automobilio saloną, o jomis yra priversti kvėpuoti jame esantys žmonės.

 

Duslintuvo funkcija yra nukreipti karštas degimo metu susidariusias išmetamąsias dujas iš variklio žemiau automobilio grindų į automobilio galą, kur jos pašalinamos į aplinką pro galinį išmetimo vamzdį. Bet kokia duslintuvo problema neturėtų būti atidėta ilgesniam laikui, kadangi anksčiau ar vėliau tai gali sukelti rimtesnių automobilio problemų. Automobilio duslintuvas - viena iš dažniausiai remontuojamų automobilio dalių.

 

Duslintuvai genda dėl įvairių priežasčių. Visų pirma, dėl variklio veikimo duslintuvą veikia vibracija. Antra, duslintuvas iš vidaus patiria stiprų cheminį poveikį, kurį sukelia išmetamosios dujos. Pavyzdžiui, besikondensuojančiose išmetamosiose dujose yra nemažai agresyvių cheminių medžiagų, tokių kaip rūgštys, kurios ėsdiną duslintuvo metalą. Be to, duslintuvą veikia lietaus vanduo, o žiemą - ant kelių barstoma druska. Be to, duslintuvai dažnai netyčia pažeidžiami dėl ant kelio pasitaikančių kliūčių arba užvažiavus ant kelių su grunto danga (laukuose, miškuose).

 

Duslintuvo remonto kaina priklauso nuo

transporto priemonės, sugedusio duslintuvo komponento ir jo pakeitimui reikalingų darbų sąnaudų. Jei vidurinė ar galinė duslintuvo dalys yra pažeistos korozijos arba mechaninio poveikio, galima pasirinkti duslintuvo suvirinimą arba pakeisti dalis su defektais. Suvirinimas yra pigesnis duslintuvų remonto variantas, tačiau tik laikinai išsprendžiantis problemą.  Pakeisti visą sistemą kainuoja gerokai brangiau, tačiau keisti viso duslintuvo visai nereikia. Tam prieš pradedant duslintuvo remonto darbus būtina nustatyti, kuri tiksliai duslintuvo dalis yra sugedusi. Jei sulūžusi ar surūdijusi tik viena iš duslintuvo dalių, pakeičiama tik ji, o likusi išmetimo sistemos dalis paliekama tokia, kokia yra. Toks remontas atsieina gerokai pigiau.

 

Duslintuvų remonto darbai nėra labai sudėtingi, kuriuos lengvai galima atlikti naudojant automobilio keltuvą. Be katalizatoriaus, išmetimo vamzdis (duslintuvas) turi skirtingą konstrukciją, priklausomai nuo transporto priemonės ir variklio. Dažnai duslintuvo dalys skirtomos į priekinį, vidurinį ir galinį duslintuvą. Atliekant viso duslintuvo remontą, kaip minėta, gali būti pakeičiamos visos trys duslintuvo dalys arba atskiros iš jų. Be duslintuvo ar jo dalių visada pakeičiami ir jų laikikliai. Paprastai jie yra pagaminti guminiai ir ilgainiui tampa pažeisti bei suplyšta.

 

Tvarkingas duslintuvas ne tik saugo ir tausoja gamtą, bet ir padės Jums jaustis komfortiškai kelionės metu bei nesijausti, tarsi važiuotumėte traktoriumi. Duslintuvų remonto sąmata paprastai nėra didelė ir siekia apie 150  Eur.