Atgal

Visos paslaugos

 • Laisvi servisai: 2024-07-24, Trečiadienis Nėra laikų

Turbinos diagnostika

Turbina - neatskiriama dyzelinio automobilio variklio dalis. Turbina susideda iš dviejų dalių – dujų turbinos ir kompresoriaus, kurie yra sujungti į vieną agregatą. Turbina pumpuoja daugiau oro į dyzelinį variklį tam, kad jis veiktų efektyviau. Vidaus degimo variklis dirba degindamas degalus. Oro ir degalų mišinys užsiliepsnoja, degantis kuro mišinys stūmoklį spaudžia žemyn, kuris perduoda judesį alkūniniam velenui, tuomet stūmoklis kyla į viršų, išstumdamas proceso metu pagamintas išmetamąsias dujas. Turbokompresoriuose išmetamosios dujos yra pakartotinai naudojamos. Dujų turbinoje išmetamųjų dujų, išstumtų iš variklio cilindrų, energija paverčiama mechanine energija ir per abi dalis  jungiantį  velenėlį perduodama kompresoriui, kuris suslegia tiekiamą į variklį orą. Tokiu būdu padidėja variklio galia ir sukimo momentas. Bet kaip ir bet kuri kita dyzelinio automobilio dalis, turbina gali sugesti, o turbinos diagnostika reikalinga tada, kai:

 • Iš dyzelinio automobilio išmetimo vamzdžio virsta mėlyni dūmai, dingstantys varikliui veikiant pastoviomis apsukomis;
 • Balta arba juoda išmetamųjų dujų spalva, kas reiškia, kad į turbiną ar jos dalis yra patekę alyvos;
 • Padidėjusios variklio alyvos sąnaudos;
 • Girdimas „švilpesys“ arba džeržgesys veikiant varikliui;
 • Užsidūmijęs variklio skyrius ir / arba

dūmai patenka net į automobilio saloną;

 • Turbina veikia triukšmingai;
 •  

  Turbinos diagnostika leidžia išsiaiškinti tikslias dyzelinio variklio turbinos gedimo priežastis. Priešingu atveju gali įvykti taip, kad pradėjus remontuoti ne nuo tos dalies ar detalės, arba gali būti praleisti didesni nei tikėtasi gedimai, o variklis gali tinkamai nebefunkcionuoti arba jam gali būti padaroma dar didesnė žala. Būtent todėl yra svarbu automobilį vežti pas specialistus, kurie gali tiksliai patikrinti, ar bus taisoma reikiama dalis (detalė). Vis dėlto atkreiptinas dėmesys, kad variklių su turbina diagnostika yra žymiai sudėtingesnė. Jos metu būtina tiksliai laikytis eksploatacijos ir techninės priežiūros taisyklių, todėl itin svarbu pasirinkti šioje srityje patyrusius automobilių remonto specialistus ir servisą.

  Atliekant dyzelinio variklio turbinos diagnostiką, svarbu tą daryti esant skirtingiems variklio apkrovimo lygiams, todėl tam tikra diagnostikos dalis yra įprastai atliekama automobiliui važiuojant. Toks turbinos diagnostikos būdas leidžia tiksliai nustatyti gedimus, identifikuoti priežastis bei rasti būdus ir priemones greičiau jiems pašalinti. Atliekant turbinos diagnostiką kartu paprastai patikrinamas ir automobilio variklis, filtrai, nes tam tikri turbinos gedimai gali paveikti ir šias automobilio dalis. Be to, žinotina, kad sugedus turbinai jos remontas paprastai atsieina nemažai, netgi naudota turbina yra gana brangi, todėl delsti atlikti turbinos diagnostiką nevertėtų.