Žibintų poliravimas
Automobilio priekiniai žibintai labai prisideda prie vairavimo saugumo lyjant lietui ir tamsoje. Visgi neteisingai parinktos valymo priemonės, ultravioletiniai saulės spinduliai, nuo kelio ar kelkraščio atšokanti skalda ar žvyras, purvas ilgainiui pažeidžia specialią dangą, kuriais padengti žibintai, ir blogina žibintų skleidžiamos šviesos ryškumą. Žibintų įbrėžimai ir pageltimas (drumstumas) gali tapti tikra problema ir dėl to, kad jie ypač apsunkina vairavimą tamsoje ir gali apakinti kitus vairuotojus dėl pasikeitusios žibintos skleidžiamos šviesos sklaidos. Žibintų netinkamas veikimas gali tapti viena iš kliūčių siekiant pereiti automobilio techninę apžiūrą.
Parastas žibintų valymas skudurėliu, pasitelkus šampūną ir šiltą vandenį tokiais atvejais nebepadeda ir šią problemą galima išspręsti atliekant žibintų poliravimą, kuomet pasitelkiamas specialus žibintų šlifavimo priemonių rinkinys, skirtas žibinto išorinio paviršiaus poliravimui, ir speciali poliravimo pasta. Taip išvengiama žibintų keitimo naujais.
Žibintų poliravimas paprastai atliekamas keliais etapais. Pirmiausia automobilio kėbulo dalis aplink žibintą apklijuojama specialia juosta tam, kad nebūtų sugadintas aplink esantis dažų sluoksnis. Tuomet žibintas nuplaunamas ir tik tada išorinis paviršius poliruojamas stambesnio grūdėtumo šlifavimo popieriumi. Tuomet šlifuojama smulkiu šlifavimo popieriumi, užpurškus ant jo ir ant paties žibinto paviršiaus truputį vandens. Jei prieš tai žibintas buvo šlifuotas
horizontaliais judesiais, tai smulkesniu šlifavimo popieriumi šlifuojama vertikaliai. Tik tinkamai nušveitus žibintą šlifavimo popieriumi galima pereiti prie žibintų poliravimo, kuomet ant specialios poliravimo mašinėlės uždedama speciali poliravimo kempinė ir užtepama specialios poliravimo pastos. Kai kuriuose automobilių modeliuose priekinius žibintus labai lengva nuimti, tokiu atveju žibintų poliravimo procedūra gerokai palengvėja.
Vis dėlto derėtų atkreipti dėmesį, kad žibintų poliravimo metu gamyklinis žibinto apsauginis sluoksnis yra visai sunaikinamas, net jei jis jau ir būna smarkiai pažeistas, todėl žibintų poliravimą patariama atlikti bent kas 12 mėn., o rudenį ir žiemą, kada subjūra orai ir kelius nukloja sniegas – ir dažniau. Tam, kad žibintų poliravimo rezultatas išliktų ilgiau, rekomenduojama po procedūros padengti priekinius žibintus specialiu laku.
Į žibintų priežiūrą reikėtų žiūrėti rimtai ir į automobilių servisą dėl jo poliravimo reikėtų kreiptis iškart, kai tik pastebėti suprastėjusį automobilio žibintų ryškumą. Žibintai turi didelės įtakos saugiam vairavimui. Didesni žibinto paviršiaus įtrūkimai ir įbrėžimai yra atsakingi už nepageidaujamą šviesos išsklaidymą, didina kitų vairuotojų apakinimo riziką. Taigi Jūsų pačių transporto priemonė gali tapti rimtu pavojumi Jums ir kitiems kelyje.
Poliravimo profesionalai, nupoliravę žibintą, kruopščiai nuvalys ir patikrins, ar visas jo plotas nupoliruotas tolygiai. Tinkamai nupoliruotas žibintas būna visiškai skaidrus.