Atgal

Visos paslaugos

  • Laisvi servisai: 2024-11-10, Sekmadienis Nėra laikų

Automobilio generatoriaus remontas

Automobilio generatoriaus remontas

 

Šiame straipsnyje mes aptarsime, kiek kainuoja generatoriaus remontas, kodėl jis tiek kainuoja ir kokios jo funkcijos automobilyje. Generatorius reikia remontuoti, kaip ir bet kurias kitas judančias automobilio dalis, kurios per visą automobilio eksploatavimo laiką susidėvi. Juos būtina remontuoti nedelsiant, nes jie yra reikalingi sklandžiam automobilio veikimui. Taip yra todėl, kad kintamosios srovės generatorius yra ta automobilio dalis, kuri padeda varikliui veikti, nes gamina reikalingą elektros energiją. Jei generatorius neveikia, kai kurios automobilio sistemos taip pat gali nustoti veikti.

 

Taigi kiek kainuoja generatoriaus remontas?

Pažvelgus į tai, kiek gali kainuoti generatoriaus remontas, išlaidas galima suskirstyti į dvi dalis. Aišku, viena bus tai, kiek kainuos pačios remontui reikalingos detalės, o kita, kuri kartais gali būti ir brangesnė, kiek kainuos darbas. Pastarąjį yra daug sunkiau atspėti ar įvertinti, nes tai priklauso nuo jūsų pasirinkto mechaniko patirties ir kvalifikacijos, taip pat nuo to, kokiame autoservise remontuosite generatorių.

Beje, pats generatorius kiekvienam automobilio modeliui kainuoja skirtingai, tai priklauso nuo daugelio veiksnių:  automobilio modelio ir gamybos metų, variklio darbinio tūrio, ar generatorius aušinamas oru ar ir skysčiu bei daugelio kitų.

Tačiau yra keletas kitų veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti ieškant generatoriaus savo automobiliui. Visada yra alternatyvų, pavyzdžiui pirkti naudotą generatorių. Tai visai nereiškia, kad nusipirksite generatorių, kuris yra senas ir sudėvėtas. Taip pat yra galimybė pirkti restauruotą generatorių, kurio kaina ženkliai mažesnė nei naujo. Tai bus beveik toks pats kaip naujas generatorius, jei jis bus restauruotas jo gamintojo. Įsigyjant restauruotą generatorių dažniausiai paliekamas senas sugedęs

generatorius ir sumokamas skirtumas tarp restauruoto generatoriaus ir paliekamo sugedusio.

 

Kaip įvertinti generatoriaus diržo pakeitimo kainą?

Dažniausiai generatoriaus dirželio pakeitimo kaina priklauso nuo to, kaip patogu jį pakeisti ir kiek papildomai dalių reikia nuimti, kad atsirastų priėjimas prie generatoriaus diržinės pavaros. Šiuolaikiniuose automobiliuose gamintojui stengiantis sutaupyti vietą po variklio dangčiu visi automobilio mazgai būna labai arti vienas kito, dėl to gali tekti papildomai nuimti daug dalių, kurios trukdo pakeisti generatorius dirželį, dėl ko kaina gali skirtis iki dešimties kartų.

 

Kaip patikrinti generatorių? Ar reikia generatoriaus remonto, ar jį pakeisti?

Užvedę automobilio variklį, atidarykite automobilio gaubtą, kad galėtumėte lengvai pamatyti ir prieiti prie akumuliatoriaus. Įsitikinkite, kad generatoriaus diržas nenutrukęs ir tai nėra priežastis, dėl ko nekrauna akumuliatoriaus.

Norėdami patikrinti kintamosios srovės generatoriaus krovimo įtampą, naudokite 20 voltų nustatymą multimetre. Užtikrindami savo saugumą, uždėkite pliusinį arba raudoną multimetro gnybtą ant akumuliatoriaus gnybto pažymėto ženklu +. Tada pridėkite juodąjį arba minusinį multimetro gnybtą prie automobilio akumuliatoriaus gnybto, pažymėto – simboliu.

Multimetro ekrane turėtų pasirodyti rodmuo. Jei generatorius yra gerai veikiantis, jo rodmuo turėtų būti nuo 13,8 iki 14,2 volto. Jei jis yra per aukštas, t.y. apie 15 voltų, tai reiškia, kad jūsų generatorius neveikia tinkamai. Rodmenys neturi ženkliai keistis nei įjungus elektros prietaisus, kaip ilgos šviesos, langų apipūtimas, galinio lango šildymas, taip pat keliant variklio sūkius krovimas turi išlikti toks pats.

Rekomenduojame atlikti generatoriaus profilaktinius patikrinimus kartą į metus, ypatingai prieš žiemos sezoną, o taip pat prieš tolimas keliones vykstat į užsienį. Neleiskit, kad nekraunantis generatorius sugadintų Jūsų atostogų išvyką.